Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

  • RFE /RL

Mbështetësit e kandidatëve presidencialë, Nyaklyayeu Uladzimer e Andrey Sannikau, në një tubim në Minsk, Bjellorusi...
Ndarja e çmimeve Nobel në Oslo dhe mungesa e disidentit kinez Liu Xiaobo, protestat e heshtura në ditën kundër korrupsionit, përmbytjet nga të reshurat në Evropë dhe fotografi tejet të veçanta nga mënyra e jetës në Afganistan përbëjnë fotografitë më karakteristike të përzgjedhura nga Radio Evropa e Lirë në fotogalerinë e javës.
XS
SM
MD
LG