Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

  • RFE /RL

Rrahje në Parlamentin e Ukrainës
Radio Evropa e Lirë edhe këtë javë ka bërë përzgjedhjen e fotografive më karakteristike të ngjarjeve më kryesore që shënuan javën që po lëmë pas. Ndër ngjarjet kryesore veçohen zgjedhjet e 12 dhjetorit në Kosovë, raporti i raportuesit të AP-së i Këshillit të Evropës, Dik Marti, ndaj Hashim Thaçit dhe reagimi i këtij të fundit, vdekja e diplomatit amerikan Riçard Hollbruk, skandali në Parlamentin e Ukrainës etj.
XS
SM
MD
LG