Ndërlidhjet

Rusia heton bllokimin e aeroporteve

  • RFE /RL

Prokuroria ruse ka nisur hetimet lidhur me vonesat e fluturimeve dhe bllokimin e mijëra udhëtarëve në aeroporte.

Qëllimi i hetimeve, sipas burimeve zyrtare ruse, është "mbrojtja e të drejtave të udhëtarëve".

Gjatë këtyre ditëve, kur janë anuluar mbi 200 fluturime, udhëtarët e mbetur në aeroporte ankohen për mungesën e ujit në tualete si dhe ndërprerjet e energjisë elektrike.

XS
SM
MD
LG