Ndërlidhjet

Rusët protestojnë kundër racizmit


Moskë
Qindra mbështetës të opozitës ruse kanë marshuar nëpër qendër të Moskës, duke protestuar kundër racizmit dhe ultranacionalizmit. Ata po ashtu kanë përkujtuar vdekjen e aktivistit për të drejtat e njeriut, Stanislav Markelov, dhe gazetares Anastasia Baburova, të cilët u vranë dy vjet më parë.

Protestë kundër racizmit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00
Linku direkt
XS
SM
MD
LG