Ndërlidhjet

KE-ja miraton raportin e Martit

  • RFE /RL

Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës sapo u miratua raporti i zviceranit Dik Marti.

Raporti akuzon kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe disa prej ish-drejtuesve të UÇK-së për përfshirje në krimin e organizuar, përfshirë trafikun e organeve.

I vetmi ndryshim që pësoi raporti pas debatit të sotëm ishte titulli, të cilit i është shtuar fjala "hetim" mbi trafikimin.
XS
SM
MD
LG