Ndërlidhjet

Qirinj në shenjë solidariteti


Qirinj të ndezur para Teatrit Kombëtar në Prishtinë.
Qirinj të ndezur para Teatrit Kombëtar në Prishtinë.
Në shenjë solidarizimi me familjarët e viktimave nga sulmi i së mërkurës afër Aeroportit të Frankfurtit, studentët e Universitetit të Prishtinës kanë ndezur qirinj para Teatrit Kombëtar në Prishtinë.

Kësaj iniciative i janë bashkuar edhe qytetarë të shumtë dhe personalitete nga jeta publike.

Ndërkaq, edhe qytetarët e Mitrovicës janë solidarizuar me familjarët e viktimave, duke ndezur qirinj.

Autor i sulmit të së mërkurës afër Aeroportit të Frankfurtit, ku u vranë 2 ushtarë amerikanë dhe dy të tjerë u plagosën, është kosovari Arid Uka.Video nga Mitrovica


XS
SM
MD
LG