Ndërlidhjet

Mbi 70 të vrarë në Pakistan

  • RFE /RL

Shabkadar, 13 maj 2011
Të paktën 73 persona kanë humbur jetën dhe afro 100 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i dy bombave në një qendër stërvitore, në veriperëndim të Pakistanit.

Sulmet kanë ndodhur pranë bazës ushtarake në Shabkadar, në kohën kur rekrutët po përgatiteshin të largoheshin nga qendra.

Policia ka njoftuar se është konfirmuar vrasja e 73 njerëzve. Talibanët e Pakistanit kanë thënë se e kanë ndërmarrë sulmin në shenjë të hakmarrjes për vrasjen e Osama bin Ladenit, në fillim të këtij muaji.

Shumica e viktimave janë rekrutë policorë.

XS
SM
MD
LG