Ndërlidhjet

Tornado shkakton viktima në SHBA

  • RFE /RL

Rreth 90 persona kanë vdekur nga tornadot që kanë përfshirë disa pjesë të SHBA-së qendrore. Shumë nga viktimat raportohet të jenë nga qyteti Xhoplin në shtetin e Mizurit, ku është dëmtuar spitali dhe disa ndërtesa. Raportet flasin për të vdekur edhe në qytetin Mineapolis të Minesotës. Tornado goditi të dielën.

XS
SM
MD
LG