Ndërlidhjet

Obama në fshatin e katragjyshit

  • RFE /RL

Obama duke pirë birrë në Monigall.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka qëndruar në fshatin Monigall, gjatë vizitës që i ka bërë Irlandës. Turma të mëdha njerëzish kanë mbushur rrugët, në shenjë mirëseardhjeje për presidentin dhe Zonjën e Parë, Mishel. Obama ka ndaluar edhe për të pirë birra në njërin nga pub-et e fshatit. Monigalli është vendi prej nga vjen katragjyshi i presidentit, Falmut Kirnej.

XS
SM
MD
LG