Ndërlidhjet

Viktima nga përleshjet në Gjeorgji

  • RFE /RL

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe mbi 36 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në Tbilisi të Gjeorgjisë. Protestuesit që kërkonin dorëheqjen e presidentit Mikhail Sakashvili, ishin penguar nga policia me tuba uji dhe gaz lotsjellës. Kundërshtarët akuzojnë Sakashvilin për korrupsion dhe kthim prapa të reformave.

XS
SM
MD
LG