Ndërlidhjet

Bagdad: Hiqen muret


Autoritetet në Bagdad heqin muret
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
Linku direktAutoritetet në Bagdad heqin muret që i kishin ndërtuar si siguri ndaj shpërthimeve vetëvrasëse. Punëtorët kanë përdorura vinça gjigantë për t’i hequr muret e betonit të vendosura përgjatë rrugëve të Bagdadit duke rrethuar lagjet. Irakianët e kanë mirëpritur këtë vendim të Qeverisë, duke thënë se muret e kishin ndryshuar jetën e tyre dhe bizneset.
XS
SM
MD
LG