Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

  • RFE /RL


Nga protestat në Athinë, Minsk, në Sheshin Tahrir të Kajros, takimet e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, me lidere botërore në Lituani, e deri në Kinë ku u shënua 90-vjetori i Partisë Komuniste, si dhe hapja e urës së gjatë prej 42 kilometrash, Radio Evropa e Lirë ka përzgjedhur imazhet më karakteristike nga këto ngjarje që shënuan javën që po lëmë pas.
XS
SM
MD
LG