Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi


Pamje nga protesta në Bjellorusi
Forcat bjelloruse të sigurisë raportohet të kenë përdorur forcën për të arrestuar dhjetëra protestues që ishin mbledhur për të shprehur pakënaqësi me politikat e presidentit Aleksander Lukashenko.

Agjencia AP tha se rreth 200 protestues kanë duartrokitur dhe përplasur këmbët, si pjesë e “protestave të qeta”, që mbahen çdo të mërkurë, pavarësisht ndalimit zyrtar.

Protestat kundër Lukashenkos po zhvillohen në kohën kur Bjellorusia është zhytur në krizën më të keqe ekonomike në 20 vjet, me inflacion të shfrenuar dhe papunësi.

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
Linku direkt
XS
SM
MD
LG