Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në Afganistan


Policët afganë largojnë trupat e vdekur të rojeve, që pësuan nga sulmi...
Një vetëvrasës me bombë është raportuar të ketë vrarë katër roje në qytetin verior të Afganistanit Kunduz.

Sulmi është raportuar të ketë shkaktuar një betejë mes dy militantëve të tjerë të dyshuar dhe forcave të sigurisë.

Zyrtarët thanë sot se 10 persona, përfshirë nëntë civilë dhe një polic, u plagosën nga shpërthimi dhe luftimet.

Sulm vetëvrasës në Afganistan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG