Ndërlidhjet

Afganistan, vriten 31 ushtarë amerikanë

  • RFE /RL

Një helikopter i NATO-s është rrëzuar në lindje të Afganistanit, duke shkaktuar vdekjen e 31 ushtarëve amerikanë dhe 7 të tjerëve afganë. Presidenti Hamid Karzai i ka konfirmuar shifrat, ndërsa talibanët kanë thënë se kanë qëlluar helikopterin. Zyrtarët e provincës Vardak kanë bërë të ditur se incidenti ka ndodhur në qarkun Said Abad. Aleanca po ashtu e ka konfirmuar rrëzimin e helikopterit. (v.t.)

XS
SM
MD
LG