Ndërlidhjet

Situatë e qetë në veri, por rrugët e bllokuara

  • RFE /RL

Barrikadat në rrugët e veriut të Mitrovicës

Zyrtarët të Policisë së Kosovës thonë se në veri të vendi situata është e qetë dhe nuk është raportuar për asnjë incident gjatë orëve të fundit.

Zëdhënësi i Policës së Kosovës, Arbër Beka për Radion Evropa e Lirë tha:

“Situata atje paraqite të jetë e qetë, gjatë orëve të natës nuk është raportuar për ndonjë incident. Për deri sa i takon rrugëve ato vazhdojnë të jenë të bllokuara, sikur se rruga në drejtim të vendkalimit kufitarë të Jarinës po ashtu edhe ajo në drejtim të vendkalimit kufitarë në Bërnjak në drejtim të Zubin Potokut”.

Zëdhënësi Beka tha po ashtu se zyrtarët policisë kufitare, janë prezent në vendkalimin kufitar në Bërnjak dhe nuk ka pasur asnjë raportim për incidente.(a.k.)
XS
SM
MD
LG