Ndërlidhjet

10 të vrarë në Pakistan

  • RFE /RL

Veturat duke u djegur pas sulmit...
Policia pakistaneze tha se një sulmues vetëvrasës me makinë-bombë i ka vrarë së paku 10 vetë dhe shumë të tjerë i ka plagosur.

Sulmi ndodhi sot në qytetin jugperëndimor Kueta, në Pakistan.

Bomba shpërtheu derisa njerëzit po largoheshin nga një xhami në qytet.

Deri tash, askush nuk e ka marrë prëgjegjësinë për këtë sulm.


XS
SM
MD
LG