Ndërlidhjet

Së paku 23 të vrarë në Kueta

  • RFE /RL

Pas sulmit në Kueta...
Dy kamikazë kanë sulmuar një oficer të lartë ushtarak në Kueta, në perëndim të Pakistanit, duke vrarë së paku 20 njerëz, përfshirë tetë ushtarë dhe gruan e oficerit.

Policia tha se oficeri në shënjestër, Faruk Shezad, ishte plagosur, por shkalla e lëndimeve të tij nuk ishte e qartë.

Policia tha se dyshohet se militantët talebanë ishin pas sulmit, i cili vjen dy ditë pasi ushtria tha se kishte arrestuar një zyrtar të lartë operativ të al-Kaidës në këtë qytet.(g.k)


XS
SM
MD
LG