Ndërlidhjet

NASA me raketë të re


NASA zbuloi planet për një raketë gjigante, që parashihet t’i dërgojë astronautët në Hënë, Mars dhe destinacione të tjera përtej Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Projekti për këtë raketë do të kushtojë 10 miliardë dollarë, dhe pritet që të përfundojë deri në vitin 2017.

Sapo të përfundojë, do të bëhet fluturimi i parë në formë testi, për t’u siguruar për këtë raketë, dhe ajo do të niset nga Florida, në qendrën “Hapësira e Kenedit”.


XS
SM
MD
LG