Ndërlidhjet

Ish-lideri i Libisë, Muamer Gadafi, djali i tij Mutasim dhe njëri nga ndihmësit janë varrosur në një vend të fshehtë.

Trupat e tyre po mbaheshin në një morg të Misratës, që nga vrasja e Gadafit të enjten e kaluar.

Vrasja e ish-diktatorit i dha fund luftës tetë-mujore në Libi.

Udhëheqësit e rinj të Libisë kanë premtuar se do të hetojnë këtë ngjarje, e cila thuhet se ka ndodhur në rrethana të paqarta. (e.b.)


Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG