Ndërlidhjet

Interpoli kërkon të dyshuarit për vrasjen e Zymberit


Interpoli ka lëshuar fletëarrestimet për pesë serbë të dyshuar rreth vrasjes së pjesëtarit të njësitit special të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, i cili u vra më 26 korrik, raportojnë mediat serbe.

Fletëarrestet, të ciliat janë publikuar edhe në faqën e internetit të Interpolit, thuhet se u lëshuan me kërkesë të misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë.

Rrjedhimisht, Interpoli lëshoi fletëarrestimet për Ratomir Bozhoviqin, Radovan Radiqin, Millovan Vllashkoviqin, Sllobodan Vuqiniqin dhe Dushan Jovanoviqin.

Zymberi ishte qëlluar për vdekje gjatë aksonit policor të autoriteteve kosovare për rimarrjen e kontrollin në pikat kufitare 1 dhe 31 në veri të Kosovës.
XS
SM
MD
LG