Ndërlidhjet

Tërmet në Zelandë të Re


Zelandë e Re...
Një tërmet i fortë, që vlerësohet të ketë qenë 5.8 shkallë, e goditi qytetin Kristqërq të Zelandës së Re.

Policia bën të ditur se të paktën një person është lënduar dhe dërguar në spital, por nuk raportohet për viktima apo të lënduar rëndë.

Raportohet se si pasojë e tërmetit janë lëkundur ndërtesat, si dhe janë rrëzuar gjësendet nga raftet.

Tërmeti vjen në një kohë kur qyteti Kristqërq po mundohet t’i shërojë pasojat e një tërmeti që goditi qytetin në shkurt, duke lënë të vdekur 180 persona dhe shkatërruar pjesën më të madhe të qendrës së qytetit.(v.k.)XS
SM
MD
LG