Ndërlidhjet

Fshati maqedonas - kufi për në Evropë

  • RFE /RL

Llojan...
Gjatë viteve të fundit, fshati Llojan në Maqedoni, kufijtë e të cilit janë te Serbia, është bërë rrugë ndalese e emigrantëve të paligjshëm të Evropës Perëndimore.

Emigrantët nga Afganistani, Pakistani dhe disa vende tjera arabe kalojnë ditët këtu, duke u përpjekur për të gjetur rrugën e tyre për në Bashkimin Evropian.

Por, policia serbe bën përpjekje që kalimi i kufirit nga ana e emigrantëve të jetë sa më i vështirë. Shumë emigrantë ndalohen kudo në Serbi dhe kthehen prapa në Llojan. (g.k.)

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG