Ndërlidhjet

Zyrtarët e sigurisë në Irak thanë se nga një valë e shpërthimeve dhe sulmeve me armë zjarri janë vrarë të paktën 50 njerëz.

Raportohet se në shënjestër të sulmeve ka qenë një zonë shiite dhe policia.

Në Bagdad, një nga shpërthimet më vdekjeprurëse është raportuar të ketë ndodhur në rajonin shiit të Karadës.

Sulme raportohet të kenë ndodhur edhe në qytete tjera irakiane, përfshirë edhe provincën e Salahudinit.(a.i.)

XS
SM
MD
LG