Ndërlidhjet

Shembet ndërtesa në Rusi

  • RFE /RL

Një ndërtesë nëntëkatëshe u shemb në qytetin jugor rus të Astrakan. Bëhet e ditur se shkaktar, sipas të gjitha gjasave, është një rrjedhje gazi. Zyrtarët thanë se të paktën gjashtë persona u vranë dhe 12 u plagosën, ndërsa të tjerët janë ende të zhdukur.

XS
SM
MD
LG