Ndërlidhjet

Kabul: Jeta prapa grilave

  • RFE /RL

Në Afganistan, ajo që mund të përcaktohet si "krim moral" apo "karakter i keq", mund t’i dërgojë gratë afgane në burg. Sajedjan Sabavun nga Radio Evropa e Lirë në Afganistan, vizitoi vetëm objektin e burgimit në Kabul për gratë, dhe foli me të burgosurat në lidhje me akuzat që i sollën në burg.(g.k.)

XS
SM
MD
LG