Ndërlidhjet

Alen Delon operon zemrën


Aktori francez, Alen Delon
Alen Delon, njëri nga aktorët më të njohur francezë, i është nënshtruar një operacioni në zemër.

Delon, 76 vjeçar, i ka thënë të përditshmes, “Le Parisien” se po ndjehet mirë pas operacionit.

I lindur në vitin 1935, Delon është shfaqur në rreth 100 filma në pesë dekadat e kaluara dhe ka punuar me rejgisorët si Luçino Viskonti, Mikelangjelo Antonioni, Zhan-Pier Melvij, Zhozef Lozej dhe Zhan-Lyk Godard.
XS
SM
MD
LG