Ndërlidhjet

Ushtruesi i detyrës së Shefit të Misionit të OSBE-së në Kosovë, Eduard P. Xhozef dënoi sulmin e sotëm në një pikë kontrolli të policisë dhe incidentet e dhunshme të djeshme në Mitrovicë nga të cilat një person mbeti i vdekur dhe një tjetër u lëndua, thuhet në një njoftim të OSBE-së.

“Kolegët e mi në OSBE dhe unë jemi të shokuar nga sulmi i neveritshëm nga i cili u vra z. Selver Hajredinaj dje në Mitrovicë. Në emër të Misionit të OSBE-së, i shpreh ngushëllime familjes së tij dhe u dëshiron shërim të shpejtë të plagosurve nga bomba vdekjeprurëse,” tha Xhozef.

“Çdo incident që prek komunitetet është çështje për t’u brengosur. Unë i dëshiroj z. Vladimir Denovic shërim të shpejtë nga lëndimet e marra në një incident të ndarë dje në Mitrovicë”, citohet të ketë thënë Xhozef.

“Unë e mbështes dhe ripohoj apelin e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian Samuel Zbogar që të gjitha komunitetet që të mbesin të qetë dhe ta lënë çështjen në duar të policisë”, theksoi Xhozef.(a.i.)

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG