Ndërlidhjet

Ortodoksët dhe homoseksualët në Gjeorgji përleshen

  • RFE /RL

Anëtarët e një grupi gjeorgjian Ortodoks antihomoseksual në Gjeorgji u përleshën me aktivistët homoseksualë në Tbilisi, më 17 maj, gjatë një tubimi për të shënuar Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë. Policia u desh të ndërhynte për të ndalur përleshjet ndërmjet aktivistëve. Nuk pati raportime për plagosje serioze.(z.p)


XS
SM
MD
LG