Ndërlidhjet

NATO: Diskutime për Kosovën dhe Afganistanin

  • RFE /RL

NATO
Ministrat e mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s sot në Bruksel e fillojnë takimin dyditësh, në të cilin pritet të diskutohet për misionet në Afganistan dhe Kosovë.

Zyrtarë të NATO-s u kanë thënë gazetarëve në Bruksel se do të “shqyrtohet gjendja aktuale në Kosovë dhe do të paraqitet raporti më i ri për operacionet e KFOR-it”.

Sipas tyre, “do të ketë kryesisht diskutim teknik dhe nuk është paraparë të merren çfarëdo vendimesh lidhur me zvogëlimin e trupave ose për çështjet taktiko-operative”.(f. b.)
XS
SM
MD
LG