Ndërlidhjet

Prishtina feston 100 vjetorin

Me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, qyteti i Prishtinës ka marrë pamje tjetër. Rrugëve të kryeqytetit kosovar vërehen flamuj kuqezi, të vendosur nga kompani dhe shitore të ndryshme. Qytetarët, po ashtu kanë dekoruar ballkonet dhe dritaret e tyre.
Trego më shumë

XS
SM
MD
LG