Ndërlidhjet

Të ftohtit merr 123 jetë njerëzish në Rusi


Vala e të ftohtit që ka përfshirë Rusinë tash e dhjetë ditë, ka marrë 123 jetë njerëzish.

Temperaturat sot kanë rënë në minus 30 gradë Celsius në rajonin e Moskës, ndërsa në lindje të Siberisë edhe në minus 60.

“Që nga nisja e të ftohtit, kanë humbur jetën 123 njerëz nga hipotermia dhe ngrirja”, kanë bërë të ditur autoritetet spitalore për agjencinë Interfax.

Mësohet se 833 njerëz janë hospitalizuar, përfshirë 345 vetëm në 24 orët e fundit.
XS
SM
MD
LG