Ndërlidhjet

Protestë në mbështetje të Luginës së Preshevës

Në Prishtinë, të shtunën, është mbjtur protesta e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje, në mbështetje të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Protesta ka shprehur zemërimin e të tubuarve me largimin nga Preshva të lapidarit të UÇPMB-së, nga ana e xhandarmërisë serbe. Protestuesit kanë paraqitur edhe disa kërkesa - në mesin e tyre ndërprerja e menjëhershme e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.
Trego më shumë

XS
SM
MD
LG