Ndërlidhjet

Protesta e serbëve në veri

Disa mijëra serbë kanë protestuar të mërkurën në veri të Mitrovicës duke kërkuar ndërprerjen e bisedimeve Prishtinë – Beograd dhe duke dërguar mesazhe se nuk do të pranojnë asnjëherë vendosjen e doganave dhe kufirit midis Kosovës dhe Serbisë.
Trego më shumë

XS
SM
MD
LG