Ndërlidhjet

Peci pret bashkëpunim të mirë


Lulzim Peci në një takim me presidenten Atifete Jahjaga - foto arkivi
Zyrtari ndërlidhës i Kosovës në Serbi, Lulzim Peci, ka thënë se pret “bashkëpunim të hapur dhe të mirë me institucionet shtetërore serbe”.

“Kjo është një ditë shumë e rëndësishme sa i përket normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi”, u ka thënë Peci gazetarëve para selisë së Delegacionit të Bashkimit Evropian në Beograd, ku edhe do të jetë zyra e tij.

“Jam këtu për të dhënë kontributin tim në normalizimin e marrëdhënieve në mes të dy vendeve tona”, ka thënë Peci, raporton Beta.

Prishtina dhe Beogradi kanë shkëmbyer sot zyrtarët për ndërlidhje. Këtë rol në Prishtinë mban Dejan Paviqeviq.
XS
SM
MD
LG