Ndërlidhjet

Kosovo-Iowa nëshkruajnë marrëveshje binjakëzimi


Ilustrim
Kosova do të nënshkruaj për pak ditë një marrëveshje binjakëzimi me shtetin e Iowa-s, lajmëroi të premten ambasada amerikane në Prishtinë.

Kjo gjë pritet të bëhet gjatë ditëve të ardhshme kur në Kosovë do të arrijë guvernatori i Iowa-s Terry Branstad.

Sipas një komunikata nga ambasada amerikane thuhet se guvernatori amerikan do të qëndroj në Kosovë të dielën dhe të hënën, kur edhe pritet të nënshkruhet kjo marrëveshje e binjakëzimit.
XS
SM
MD
LG