Ndërlidhjet

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e 3 nëntorit, e cila po zhvillohet nga subjektet politike dhe kandidatët për kryetar të komunave është stereotip i fushatave të kaluara dhe premtime janë po ashtu klishe sikurse edhe në fushatat e mëparshme, vlerësojnë disa qytetarë në Prishtinë.

Sipas tyre, premtimet megalomane që në të shumtën e rasteve nuk kanë bazë reale i irriton qytetarët dhe e zbeh interesimin e tyre për fushatën.

Megjithatë, ata vlerësojnë fushatën e qetë dhe pa incidente deri më tash.  • 16x9 Image

    Bekim Bislimi

    Bekim Bislimi ka lindur më 20. 03. 1968 në Vërban të Vitisë. Prej muajit dhjetor të vitit 2001 e deri më tash punon si korrespondent i Radios Evropa e Lirë, për shërbimin në gjuhën shqipe.

XS
SM
MD
LG