Ndërlidhjet

Rikthehet aktivisti kundër qeverisë së Ukrainës


Dmytro Bulatov, aktivist kundër qeverisë së Ukrainës.
Një aktivist kundër qeverisë së Ukrainës, që ishte zhdukur një javë më parë, është rikthyer në një fshat afër Kievit.

Ai ishte rrëmbyer dhe torturuar nga njerëz të panjohur.

Dmytro Bulatov, zëdhënës i grupit protestues, ishte zhdukur më 23 janar.

Radio Evropa e Lirë, shërbimi për Ukrainën, raporton se Bulatov aktualisht është në një spital të Kievit, duke u trajtuar nga lëndimeve që kishte në trup.

Bulatov citohet të ketë thënë se ai arriti të ecte në një fshat, deri sa ka telefonuar miqtë e tij për ta ndihmuar.
XS
SM
MD
LG