Ndërlidhjet

Vazhdon lufta në Gaza


(Ilustrim)

Raportimet nga Rripi i Gazës thonë se Izraeli ka kryer 16 sulme ajrore dhe ka kryer sulme edhe me tanke gjatë natës, duke vrarë dy palestinezë, pas sulmeve me raketa nga militantët.

Televizioni izraelit thotë se së paku 10 raketa janë shtënë në drejtim të Izraelit nga Gaza mëngjesin e sotëm.

Nuk është raportuar asnjë dëm.

Dy xhami që Izaeli thotë se janë përdorur nga militantët, raportohet se janë shkatërruar gjatë sulmeve ajrore.

XS
SM
MD
LG