Ndërlidhjet

Më shumë se 1,900 persona kanë vdekur si pasojë e epidemisë Ebola në Afrikën perëndimore, ka njoftuar të mërkurën udhëheqësja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë OBSH.

“Vetëm gjatë kësaj jave, ne kemi 3.500 raste të konfirmuara me këtë epidemi në Guinea, Sierra Leone dhe Liberi si dhe më shumë se 1.900 të vdekur. Ndërsa shpërthimi i epidemisë është në rritje”, u ka thanë Margaret Chan gazetarëve në Uashington.

XS
SM
MD
LG