Ndërlidhjet

Ish-guvernatori i Virxhinias, fajtor për korrupsion


Bob Mcdonnell (Foto 2010)

Ish-guvernatori i Virxhinias (SHBA), Bob McDonnell, dhe bashkëshortja e tij mund të dënohen me disa vjet burgim, pasi një gjykatë ka marrë vendimin se çifti ka marrë rryshfete nga një biznesmen.

McDonnell është gjetur fajtor për 11 akuza korrupsioni, pasi ka pranuar rroba luksoze dhe udhëtime, në këmbim të promovimit të një kompanie farmaceutike për prodhimin e vitaminave.

Gruaja e tij është gjetur fajtore për 9 akuza të ngjashme.

XS
SM
MD
LG