Ndërlidhjet

Jeta pranë fushës së naftës

Fshati Novkhany, në afërsi të Bakusë në Azerbajxhan, ndodhet pranë një fushe të naftës. Fotoreporteri i Radios Evropa e Lirë, Petr Shelomovskiy e vizitoi këtë fshat për të dokumentuar jetën e përditshme të fermerëve lokalë dhe banorëve të tjerë të fshatit.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG