Ndërlidhjet

Opozita kalon natën e parë në tenda

Aktivistë nga radhët e partive politike në opozitë, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë dalë para objektit të Kuvendit të Kosovës dhe Qeverisë, për të bllokuar siç thanë, zgjedhjen e presidentit të Kosovës. Ata kanë siguruar gjërat e nevojshme, si mbulesa, tenda dhe ushqim, për ta bërë të mundshëm qëndrimin. Ju sjellim një fotogaleri të natës së parë të qëndrimit në shesh dhe mëngjesit që i zbardhi.

XS
SM
MD
LG