Ndërlidhjet

Opozita proteston zgjedhjen e presidentit

  • RFE /RL
Në Prishtinë janë tubuar aktivistë dhe mbështetës të opozitës, të cilët kundërshtojnë zgjedhjen e presidentit të Kosovës. Kuvendi pritet të nisë në orën 11 seancën e jashtëzakonshme, ndërsa kandidatë për president janë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Rafet Rama nga e njëjta parti.
Trego më shumë

XS
SM
MD
LG