Ndërlidhjet

Protesta e opozitës në Prishtinë

Me intonimin e himnit kombëtar, dhe më pas atij shtetëror, në Prishtinë ka nisur protesta e organizuar nga dy partitë politike në opozitë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën. Kjo është protesta e parë që AAK-ja dhe Nisma e organizojnë pa Lëvizjen Vetëvendosje.

16x9 Image

Luljeta Krasniqi - Veseli

Luljeta Krasniqi është gazetare e Radios Evropa e Lirë në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG