Ndërlidhjet

Gjysmë-maratona “Prishtina 2016”

Në Kosovë është mbajtur për të pesëmbëdhjetën herë Gjysmë-maratona ndërkombëtare “Prishtina 2016”, me moton, “Vrapo për paqe dhe tolerancë”. Ky aktivitet ka mbledhur një numër të madh të atletëve nga e mbarë bota. Gjysmë-maratona e parë është organizuar nga Federata Atletike e Kosovës, Ministria për Kulturë Rini dhe Sport, Drejtoria për Sport dhe Rini e Komunës së Prishtinës.

16x9 Image

Luljeta Krasniqi - Veseli

Luljeta Krasniqi është gazetare e Radios Evropa e Lirë në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG