Ndërlidhjet

Putin dhe Lukashenka takohen në Minsk


Vladimir Putin (majtas) dhe Aleksandr Lukashenka në një takim të mëparshëm

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe ai i Bjellorusisë, Aleksandr Lukashenka, takohen sot në Minsk dhe marrin pjesë në një forum rajonal.

Kremlini tha se të dy presidentët do të diskutojnë për perspektivën e zgjerimit të Bashkimit Ekonomik të Evroazisë.

Dje, afro 350 pjesëmarrës në Forumin e Rajoneve të Rusisë dhe Bjellorusisë kanë disktuar për problemet sociale dhe ekonomike.

Pritet që pjesëmarrësit e këtij forumi do të nënshkruajnë kontrata dhe marrëveshje bilaterale në vlerë prej 300 milionë dollarësh.

XS
SM
MD
LG