Ndërlidhjet

Trump thotë se ishte sarkastik në akuzat ndaj Obamës dhe Clintonit


Donald Trump

Donald Trump ka tërhequr deklaratën e tij të dhënë para pak ditësh se presidenti amerikan, Barack Obama dhe kundërshtarja e tij për postin e presidentit, demokratja Hillary Clinton, janë “bashkë themelues të Shtetit Islamik”.

Sipas tij, ato fjalë kanë qenë sarkastike.

Kjo nuk është hera e parë që Trump e akuzon median për keqinterpretim të gjërave që ai thotë.

Në këtë rast, ai ka shënjestruar CNN-in, pavarësisht se komentet e tij për grupin xhihadist dhe presidentin janë përdorur në të gjithë spektrin e lajmeve.

“Si nuk e kuptojnë ata sarkazmin?”, ka shkruar, ndër të tjera, Trump, në një postim në rrjetin Twitter.

Për herë të parë këto akuza Trump i bëri të mërkurën gjatë një tubimi në Floridë, ndërsa i përsëriti ato në intervista gjatë së enjtes.

XS
SM
MD
LG