Ndërlidhjet

Forbes: Taylor Swift, One Direction me fitimet më të mëdha


Këngëtarja amerikane, Taylor Swift

Këngëtarja amerikane, Taylor Swift dhe grupi “One Direction” si dhe këngëtarja britanike, Adele janë muzikantët më të paguar në botë gjatë këtij viti.

Kështu vlerëson revista “Forbes”.

Me fitime nga turnetë, rekordimet dhe kontratat për reklama dhe të hyra të tjera, 26 vjeçarja Swift e ka siguruar titullin e muzikantes më të paguar në botë.

Ajo ka siguruar një bruto fitim prej mbi 200 milionë dollar vetëm në tregun e Amerikës Veriore me turneun e saj botëror të titulluar sipas albumit, “1989”.

XS
SM
MD
LG