Ndërlidhjet

Haradinaj: Për keqardhje respektimi i vendimeve të ish regjimit të Millosheviqit


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se është për keqardhje se si disa shtete, ende respektojnë vendimet e ish regjimit të Millosheviqit,

“Është për keqardhje se si disa shtete, ende respektojnë vendimet e ish regjimit të Millosheviqit, ndërsa plot shtete të tjera siç janë Gjermania, Austria e të tjerë, tashmë janë ndarë përfundimisht prej atij regjimi dhe nuk i zbatojnë “poternicat” e tyre”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka thënë se rrugën e shtetit të Kosovës, nuk do të mund ta ndalë askush.

"Nuk i kemi rënë në qafë askujt dhe nuk do të lejojmë të na bjerë në qafë askush”, ka thënë Haradinaj.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG